Op. Dr. Nevra  Topalismailoğlu - Jinekolog

Kızlık zarı dikimi

Jinekolog Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu


Kızlık zari dikimi, tamiri yapılır mı?

Kızlık zarı dikimi yapılması teknik olarak mümkündür. Fakat her kadın doğum uzmanı kızlık zarı dikimi yapmayı kendi açısından etik ve doğru bulmayacağı için zar dikimi yapmayabilir.Kızlık zarı tamiri için sosyal nedenler ile bir çok kadın kadın doğum uzmanlarına başvurup çözüm aramaktadır. Toplumumuzda ve sosyal kültürel yapımızda "kızlık zarı, hymen" çok önemli bir yer tuttuğu için her kesimden  bekaretini kaybetmiş olan kadın bu soruna çözüm aramaya çalışmaktadır.

Kızlık zarı dikimi kaç şekilde yapılır?

Kızlık zarı dikimi teknik açıdan iki şekilde yapılmaktadır. Bir tanesi halk arasında "geçici kızlık zarı dikimi" veya "geçici yöntem kızlık zarı dikimi" olarak adlandırılan ve planlanan cinsel ilişkiden ortalama en geç 3-4 gün öncesi yapılan bir kızlık zarı dikme şeklidir. Kızlık zarına kendiliğinden eriyen iplikler ile bir çeşit ağ şeklinde düğümler atılmakta ve ilişki sırasında penis bu iplikleri dikili oldukları yerlerden kopararak bu sırada yırtılan dokudan kan gelmesini sağlamaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi yöntemi ile aslında kanayan kızlık zarı değil kenarlara konulan ipliklerin yırttığı dokulardır.

Flep yöntemi kızlık zarı dikimi ise aslında kızlık zarının tamiri yöntemidir. Halk arasında    "kalıcı kızlık zarı dikimi" veya "kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi" veya  "kızlık zarı estetiği" denmektedir. Bu yöntemin ideali planlanan ilişkiden en erken 6-9 ay öncesi yapılması gerekmektedir. Vajina yan duvarından bir deri parçası , flep kaldırılmakta ve bu deri parçası ile bir yapay kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi veya kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemlerinin başarısı %100 değildir , kızlık zarının yapısına , işlemin yapılma zamanına  ve daha bir çok faktöre bağlı olarak her zaman kesin sonuç vermeyebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi ücreti nedir?

Kızlık zarı dikimi işlemini her jinekolog yapmadığı için bu konuda bir yorum yapmak zordur. Kızlık zarı dikimi ücreti veya kızlık zarı dikimi fiyatı kadın doğum uzmanının fiyat politikasına göre değişebilmektedir

Kızlık Zarı Hakkında Randevu İçin TIKLA...

 

Kızlık zarı Resimleri TIKLA...

Kızlık zarı hakkında detaylı bilgi için TIKLA...

Kızlık zarı dikimi , kızlık zarı tamiri hakkında detaylı bilgi için TIKLA...

Bekaret Testi Nedir

 

 

Kürtaj İle İlgili Diğer Yazılar Sırası İle Aşağıda Okuyabilirsiniz;

Kürtaj tekniği

Kürtajın riskleri

Kürtaj fiyatları

Kürtaj ile ilgili sık sorulanlar

Kürtaj Sonrası

Abortion