Op. Dr. Nevra  Topalismailoğlu - Jinekolog


Kürtaj Fiyatları, Kürtaj Ücretleri

Jinekolog Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu

Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından  uygulanmalıdır. Yapılan işlem kesinlikle “gizli” kalmaktadır ve hasta haklarına saygı gösterilmelidir.

Kürtaj fiyatları kürtajı yapan hastane, poliklinik ve doktorun kürtaj fiyatı tarifesine göre değişiklik arzetmektedir. Kürtaj fiyatlarını belirleyen en temel etken müdahalenin yapıldığı merkezin ücretlendirme politikasıdır. Diğer etkenler ise tercih edilen anestezi şekli (lokal veya genel) ve müdahaleyi uygulayan doktorun fiyat politikasıdır. Kürtaj “küçük cerrahi müdahale” sınıfına girdiğinden kürtaj fiyatları genellikle yüksek değildir. Başarılı bir operasyonun anahtarı kürtajı uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Anestezi Uzmanındadır. Müdahalenin yapıldığı merkezin güvenilirliği ve tecrübesi çok önemlidir.

Bazı klinikler ve merkezler kürtaj ücretlerini "ucuz" tutabilmek için  normalde bir kez kullanılıp atılması gereken kürtajda vakum işleminde kullanılan plastik karmen kanüllerini antiseptik solüsyonlar ile sterilize ederek defalarca kullanmaktadırlar.
Güvenli bir kürtaj için bu yaklaşım doğru değildir ve bu kanüller bir  kez kullanıldıktan sonra atılmalıdırlar.

Maalesef "ucuz kürtaj" olabilme amacı ile kürtajı kimin dahi yaptığı bilinmediği , uzman olup olmadığından emin olunulmadığı, gerekli sterilite ve ekipmana sahip olduğundan şüphe duyulduğu kliniklerde kürtaj işlemi yaptıran ve riskler alan kadınlar ve çiftler olmaktadır. Unutmayın ki, uzman ellerde ve azami  dikkat ve deneyim ile riskler en aza inmektedir.

Küretaj İle İlgili Diğer Yazılar Sırası İle Aşağıda Okuyabilirsiniz;

Kürtaj genel bilgiler
Kürtaj tekniği
Kürtajın riskleri
Kürtaj ile ilgili sık sorulanlar

About abortion procedure;
 

Abortion

Abortion Clinics Hospitals Near You
Safe and cheap abortion clinics
Aspiration method abortion
Abortion procedure
Medical abortion pills
Abortion law

Έκτρωση

Pregnancy Termination Clinics Hospitals İn İstanbul Turkey

Abortion Clinic İstanbul Mitera,

About Hymen Repair procedure;

 

Hymenoplasty Clinic Near You

Turkey Hymenoplasty

Turkey Cost Hymenoplasty / Abortion